همه تجهیزاتنمایش فروشگاه
PRODUCT SYSTEM

Analog I/O

زیرمجموعه‌های این سیستم را انتخاب کنید.

مشاهده همه
پاسخگویی فنی

روش انتخاب ماژول و خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 برای خطوط

⚙️ آشنایی با پی ال سی زیمنس S7-1200 و اهمیت آن در خطوط تولید

نقش کلیدی کنترلر S7-1200 در اتوماسیون مدرن

در دنیای امروز اتوماسیون صنعتی، اتکا به تجهیزات قابل اعتماد، منعطف و با بازدهی بالا از ارکان اصلی موفقیت خطوط تولید محسوب می‌شود. شرکت زیمنس با معرفی سری SIMATIC S7-1200 استانداردهای جدیدی را در رده کنترلکننده‌های منطقی برنامه‌پذیر (PLC) فشرده و ماژولار تعریف کرد. این سری از کنترلرها به عنوان گزینه‌ای ایده‌آل برای پروژه‌های کوچک تا متوسط شناخته می‌شوند و تعادل بسیار مناسبی میان کارایی پردازشی، امکانات ارتباطی گسترده و هزینه تمام‌شده برقرار می‌سازند.

کنترلرهای S7-1200 به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با معماری یکپارچه سیستم اتوماسیون زیمنس (TIA Portal) هماهنگی کامل دارند. این امر به مهندسان اجازه می‌دهد برنامه‌نویسی، پیکربندی سخت‌افزاری، طراحی صفحات اپراتوری (HMI) و عیب‌یابی شبکه را در یک محیط واحد و بدون نیاز به ابزارهای متعدد انجام دهند. نتیجه این یکپارچگی، کاهش زمان طراحی، تسهیل روند عیب‌یابی و افزایش چشمگیر بهره‌وری پروژه است.

ساختار ماژولار و معماری سخت‌افزاری

یکی از دلایل اصلی محبوبیت فراگیر این سری، قابلیت توسعه‌پذیری بالای آن است. سی‌پیوهای این مجموعه بر اساس تعداد ورودی‌ها و خروجی‌های آنبرد، ظرفیت حافظه برنامه و سرعت پردازش دستورالعمل‌ها به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برای مثال مدل‌های اصلی شامل موارد زیر هستند:

  • CPU 1211C: فشرده‌ترین مدل با ورودی و خروجی محدود، مناسب برای ماشین‌آلات کوچک و سیستم‌های مستقل.
  • CPU 1212C: گزینه‌ای اقتصادی با امکان اتصال تعداد محدودی ماژول سیگنال.
  • CPU 1214C: پرکاربردترین CPU برای خطوط مونتاژ و ماشین‌آلات صنعتی با قدرت پردازش بالا.
  • CPU 1215C: دارای دو پورت شبکه پرومپت، حافظه بیشتر و خروجی‌های آنالوگ آنبرد.
  • CPU 1217C: سریع‌ترین سی‌پیو این خانواده با پشتیبانی از ورودی/خروجی‌های دیفرانسیلی سریع (Line Driver).

بهره‌گیری از یک کنترلر استاندارد نه‌تنها متضمن پایداری خط تولید است، بلکه هزینه‌های توقف ناخواسته ماشین‌آلات (Downtime) را به حداقل ممکن می‌رساند.

هنگام برنامه‌ریزی برای تجهیز خطوط، درک دقیق نیازهای پردازشی و نحوه انتخاب اجزای سخت‌افزاری ضرورت دارد. برای آگاهی کامل از تمامی سناریوهای اجرایی، مطالعه راهنمای جامع خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 دیدگاه کاملی در اختیارتان قرار خواهد داد تا دقیق‌ترین انتخاب سخت‌افزاری را متناسب با بودجه پروژه داشته باشید.

🔌 بررسی انواع ماژول های توسعه ورودی و خروجی Signal Modules

🔌 بررسی انواع ماژول های توسعه ورودی و خروجی Signal Modules

توسعه ورودی‌ها و خروجی‌ها متناسب با ابعاد پروژه

خطوط صنعتی بر اساس ماهیت عملکرد خود به تعداد متفاوتی از سیگنال‌های دیجیتال و آنالوگ نیاز دارند. اگرچه CPUهای S7-1200 به صورت آنبرد تعدادی ورودی و خروجی دارند، اما در اکثر پروژه‌های بزرگ‌تر، استفاده از ماژول‌های توسعه (Signal Modules یا SM) اجتناب‌ناپذیر است. توسعه سیگنال‌ها در S7-1200 به سه روش اصلی انجام می‌شود: کارت‌های تخته‌ای سیگنال (Signal Board)، ماژول‌های سیگنال (SM) و ماژول‌های ارتباطی.

برد سیگنال (SB) مستقیماً روی بدنه جلویی CPU نصب می‌شود و بدون افزایش ابعاد فیزیکی کنترلر، امکان اضافه کردن چند ورودی یا خروجی محدود (دیجیتال یا آنالوگ) را فراهم می‌کند. اما در پروژه‌هایی که به تعداد بالاتری ورودی و خروجی نیاز است، ماژول‌های SM از سمت راست به CPU متصل می‌شوند.

دسته‌بندی کارت‌های توسعه سیگنال (SM)

کارت‌های توسعه بر اساس نوع سیگنال به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • ماژول‌های ورودی دیجیتال (SM 1221): دریافت سیگنال‌های قطع و وصل از کلیدها، سنسورهای مجاورتی و میکروسوئیچ‌ها.
  • ماژول‌های خروجی دیجیتال (SM 1222): ارسال فرمان به ترانزیستورها، رله‌ها و کنتاکتورها.
  • ماژول‌های ترکیبی دیجیتال (SM 1223): شامل هر دو بخش ورودی و خروجی دیجیتال روی یک کارت جهت صرفه‌جویی در فضا.
  • ماژول‌های ورودی/خروجی آنالوگ (SM 1231 / SM 1232 / SM 1234): خواندن مقادیر پیوسته نظیر دما، فشار و دبی، و ارسال سیگنال‌های 0-10V یا 4-20mA به درایوها و شیرهای تناسبی.
  • ماژول‌های دما (SM 1231 RTD / TC): کارت‌های تخصصی اتصال ترموکوپل و سنسورهای مقاوتی دما جهت اندازه‌گیری دقیق حرارت.

برای برآورد صحیح ابعاد تابلو و کارت‌های مورد نیاز، جدول زیر مشخصات کارت‌های پرکاربرد را نشان می‌دهد:

نوع ماژول مدل ماژول تعداد کانال نوع سیگنال / مشخصات
ورودی دیجیتال SM 1221 DI 16x24VDC 16 پایه 24 ولت مستمر (Sink/Source)
خروجی دیجیتال SM 1222 DQ 16xRelay 16 پایه رله‌ای 2 آمپر (مخلوط AC/DC)
ترکیبی دیجیتال SM 1223 DI 8/DQ 8 8 ورودی / 8 خروجی 24V DC / رله‌ای یا ترانزیستوری
ورودی آنالوگ SM 1231 AI 4x13bit 4 کانال ولتاژ/جریان با دقت 13 بیت
دماسنج RTD SM 1231 AI 4xRTD 4 کانال اتصال Pt100, Pt1000, Ni100

در فرایند انتخاب ماژول‌ها، دقت به نوع بار (ترانزیستوری یا رله‌ای) حیاتی است. خروجی‌های ترانزیستوری سرعت سوییچینگ بسیار بالایی دارند و برای کنترل سرووموتورها یا تکنیک PWM مناسب هستند، در حالی که خروجی‌های رله‌ای توانایی عبور جریان‌های بالاتر و تحمل ولتاژ متناوب را دارا می‌باشند.

آیا برای ارتقای سیستم مانیتورینگ کارخانه خود برنامه‌ای دارید؟ نمایشگرهای پیشرفته HMI موجود در لاجیک کالا، تعاملی آسان و گرافیکی بین کاربر و ماشین را برای شما به ارمغان می‌آورند.
✅ طراحی کاربرپسند و منوهای چندزبانه
✅ پورت‌های ارتباطی متنوع جهت اتصال به شبکه
✅ پاسخ‌دهی سریع لمسی با طول عمر بالا
همین حالا مدل مانیتورینگ خود را در سایت لاجیک کالا انتخاب کنید.

🌐 ماژول های ارتباطی Communication Modules و شبکه های صنعتی

تبادل داده بی‌نقص در بسترهای ارتباطی مدرن

امروزه خطوط تولید هوشمند نیازمند یکپارچه‌سازی تجهیزات مختلف نظیر اینورترها، سروودرایوها، پنل‌های HMI و سنسورهای هوشمند هستند. خانواده S7-1200 زیمنس به صورت پیش‌فرض از پروتکل قدرتمند PROFINET بر پایه شبکه اتصالات اتو-کراس‌اور پشتیبانی می‌کند. این ویژگی به پردازنده اجازه می‌دهد به راحتی با سایر سیستم‌ها داده مبادله کند.

با این حال، در پروژه‌های صنعتی ممکن است نیاز به اتصال به شبکه‌های قدیمی‌تر یا پروتکل‌های خاص وجود داشته باشد. در این شرایط، استفاده از ماژول‌های ارتباطی (CM) که در سمت چپ پردازنده اصلی نصب می‌شوند، ضرورت پیدا می‌کند.

معرفی ماژول‌های ارتباطی پرکاربرد

  • ماژول CM 1241 (ارتباط سریال): برای برقراری ارتباط RS232 یا RS485/RS422 استفاده می‌شود و امکان پیاده‌سازی پروتکل‌های Modbus RTU و ASCII را فراهم می‌سازد. این ماژول برای اتصال به اینورترها، وزنه‌بردارها و کنترلرهای دما عالی است.
  • ماژول CM 1243-5 (پروفی‌باس Master): برای اضافه کردن سی‌پیو به شبکه PROFIBUS DP به عنوان تجهیز بالادستی (Master) به کار می‌رود.
  • ماژول CM 1242-5 (پروفی‌باس Slave): امکان قرارگیری S7-1200 را به عنوان یک تجهیز ورودی/خروجی فیلد زیر نظر یک پردازنده مرکزی مانند S7-1500 فراهم می‌سازد.
  • ماژول‌های Telecontrol (CP 1243-1): جهت اتصال سیستم به شبکه‌های بی‌سیم، مودم‌های 3G/4G و ارسال پیامک یا ایمیل در پروژه‌های دورکاری و دورسنجی (SCADA).

انتخاب شبکه مناسب نقش تعیین‌کننده‌ای در نرخ به‌روزرسانی داده‌ها و پاسخ‌دهی خط تولید دارد. سرعت بالای تبادل داده در بستر PROFINET امکان همگام‌سازی موثر با سیستم‌های حرکت سنکرون (Motion Control) را ایجاد می‌کند.

برای مشاهده و دسترسی به انواع تجهیزات شبکه‌ای مطمئن، می‌توانید از طریق بخش تجهیزات اتوماسیون صنعتی لاجیک کالا گزینه‌های مختلف ماژول‌های ارتباطی، سوئیچ‌های صنعتی SCALANCE و کابل‌های شیلددار استاندارد را بررسی نمایید.

⚡ منبع تغذیه SITOP و تجهیزات حفاظتی در راه اندازی S7-1200

⚡ منبع تغذیه SITOP و تجهیزات حفاظتی در راه اندازی S7-1200

تأمین جریان پایدار و ایمنی سخت‌افزار اتوماسیون

عملکرد پایدار و بدون خطای یک سیستم اتوماسیون صنعتی رابطه مستقیمی با کیفیت توان الکتریکی ورودی دارد. نوسانات ولتاژ، هارمونیک‌های شدید ناشی از کارکرد درایوهای توان بالا و افت ولتاژهای ناگهانی می‌توانند موجب ریست شدن ناخواسته CPU یا حتی آسیب شدید به کارت‌های ورودی/خروجی حساس شوند. از این رو، انتخاب منبع تغذیه صنعتی استاندارد بخشی حیاتی از فرایند طراحی تابلو کنترل است.

منابع تغذیه سری SITOP زیمنس تعامل سازگار و ایده‌آلی با سخت‌افزار S7-1200 دارند. این منابع با ارائه ولتاژ 24 ولت مستقیم بسیار دقیق و ایزوله، از پردازنده و ماژول‌ها در برابر نویزهای محیط‌های صنعتی سخت محافظت می‌کنند.

الزامات منبع تغذیه و تجهیزات حفاظتی

در انتخاب منبع تغذیه و قطعات حفاظتی نکات زیر باید مد نظر قرار گیرند:

  • محاسبه توان مصرفی (Power Budget): مجموع جریان درخواستی CPU، ماژول‌های SM، سنسورهای تغذیه‌شونده و بوبین رله‌ها باید محاسبه شده و ضریب اطمینان حداقل 20 تا 30 درصد اضافه شود.
  • استفاده از منابع SITOP Compact یا SITOP Lite: طراحی باریک، بازدهی بالا و راندمان حرارتی عالی برای تابلوهای با فضای محدود.
  • تجهیزات فرمان و حفاظتی (Control Gear): استفاده از کلیدهای حرارتی، فیوزهای مینیاتوری مناسب برای قطع جریان خروجی منبع تغذیه و استفاده از کنتاکتورها و رله‌های کمکی باکیفیت.

استفاده از منابع تغذیه متفرقه و غیراستاندارد یکی از شایع‌ترین علل سوختن کارت‌های آنالوگ و بروز خطاهای نامشخص رمزی در خطوط تولید است.

علاوه بر منبع تغذیه، رعایت دستورالعمل‌های ارتینگ (Earth)، جداسازی کابل‌های توان (Power) از کابل‌های سیگنال و شبکه، و استفاده از گلندهای فلزی شیلددار برای کابل‌های انکودر، تضمین‌کننده کارکرد بدون انحراف خط خواهد بود.

🎯 محاسبه دقیق ظرفیت پردازنده و انتخاب دقیق تجهیزات خط تولید

فرمول‌ها و معیارهای حیاتی در انتخاب CPU

انتخاب اشتباه یک CPU می‌تواند پروژه را با دو چالش بزرگ مواجه کند: یا هزینه‌های اضافی غیرضروری به سیستم تحمیل می‌شود و یا پردازنده پاسخگوی حجم محاسبات، سرعت اجرای خط و حافظه برنامه نخواهد بود. برای جلوگیری از این مشکلات، باید چک‌لیستی از نیازهای فنی خط تولید تهیه فرمایید.

فاکتورهای تعیین‌کننده در انتخاب CPU S7-1200

  • حجم حافظه کار (Work Memory): مقادیر حافظه از 50 کیلوبایت در CPU 1211C تا 150 کیلوبایت در CPU 1217C متغیر است. پیچیدگی الگوریتم‌های کنترل، تعداد بلوک‌های داده (DB) و حجم گرافیک HMI تعیین‌کننده حافظه مورد نیاز هستند.
  • سرعت پردازش دستورالعمل‌ها: زمان اجرای یک دستور بیت در سری S7-1200 بسیار پایین (حدود 0.08 میکروثانیه) است، اما در پروژه‌های متحرک‌سازی سریع یا کنترل فرآیندهای حسابداری سنگین، توان پردازشی مدلهای بالاتر کاملاً محسوس است.
  • تعداد شمارنده‌های پرسرعت (HSC): برای اتصال انکودرهای نوری و اندازه‌گیری سرعت یا موقعیت، تعداد و فرکانس پشتیبانی‌شده توسط ورودی‌های HSC پردازنده اهمیت بالایی دارد.
  • کانال‌های خروجی پالس (PTO/PWM): جهت کنترل سروودرایوها و استپر موتورها به صورت موقعیت‌محور، پردازنده باید دارای خروجی‌های سریع ترانزیستوری باشد.

برای آشنایی جامع‌تر با فرایند خریدهای تخصصی و مرور تجربیات اتوماسیون کاران، مراجعه به راهنمای خرید پی ال سی S7-1200 در فروشگاه قطعات اتوماسیون صنعتی به شما کمک می‌کند تا با دیدی منطقی و فنی مناسب‌ترین مدل را خریداری نمایید.

همچنین همواره پیش‌بینی امکان توسعه خط در آینده را فراموش نکنید. رزرو حداقل 20 درصد از ورودی/خروجی‌ها و ظرفیت پردازشی، تصمیمی کاملاً هوشمندانه در مهندسی اتوماسیون محسوب می‌شود.

آیا موقعیت دقیق قطعات و خطای سنجش در خط تولید، راندمان کار شما را کاهش داده است؟ خانواده SENSOR / ENCODER در لاجیک کالا با سنسورهای نوری و مجاورتی دقیق نظیر E3Z امرن و PR18 آوتونیکس، فرآیند جمع‌آوری داده‌ها را بی‌نقص می‌کند.
✅ تشخیص سریع و دقیق موقعیت و مجاورت
✅ انکودرهای صنعتی با تفکیک‌پذیری بالا
✅ مقاومت عالی در شرایط سخت محیطی
جهت انتخاب دقیق سنسور و انکودر به لاجیک کالا مراجعه فرمایید!

🛡️ راهکارهای تشخیص اصالت کالا و نحوه خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 اورجینال

🛡️ راهکارهای تشخیص اصالت کالا و نحوه خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 اورجینال

چگونه تجهیزات اصلی زیمنس را از نمونه‌های تقلبی و بازسازی‌شده تشخیص دهیم؟

متأسفانه در بازار تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ورود قطعات تقلبی (Fake)، دست‌کاری‌شده یا استوک بازسازی‌شده (Refurbished) به عنوان کالای نو و اصلی یکی از دغدغه‌های اصلی مهندسان و صاحبان صنایع است. خرید یک قطعه غیراورجینال ممکن است در نگاه اول باعث کاهش هزینه‌ها شود، اما خطراتی نظیر توقف‌های مکرر خط، احتمال آتش‌سوزی در اثر کیفیت پایین قطعات داخلی و آسیب به سایر تجهیزات را به همراه دارد.

جهت اطمینان از خریدی امن و اصیل، آگاهی از عوامل موثر بر بازار و خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 اورجینال امری ضروری است تا بتوانید نوسانات قیمتی و اصالت محصولات را تحلیل کنید.

نکات کلیدی برای بررسی اصالت قطعات زیمنس

  • بسته‌بندی و هولوگرام زیمنس: جعبه‌های اصلی زیمنس دارای چاپ کاملاً شفاف، پلمپ کارخانه‌ای مجهز به هولوگرام و لیبل مشخصات دقیق فنی با فونت استاندارد زیمنس هستند.
  • کد سفارش (Order Code) و شماره سریال: شماره سریال مندرج روی جعبه باید دقیقا با شماره سریال حک‌شده روی بدنه سخت‌افزار و کد شناسایی شناسایی‌شده در نرم‌افزار TIA Portal همخوانی داشته باشد.
  • کیفیت بدنه و پلاستیک: قطعات اورجینال زیمنس از پلاستیک باکیفیت و قالب‌گیری بی‌نقص ساخته شده‌اند. وجود درزهای نامنظم، زواید پلاستیکی یا بوی زننده مواد بازیافتی نشان‌دهنده اصالت نداشتن کالا است.
  • کیفیت ترمینال‌ها و کانکتورها: ترمینال‌های پیچی یا فشاری زیمنس استحکام مکانیکی بالایی دارند و در اثر چند بار باز و بست دچار هرزشدگی یا شکستگی نمی‌شوند.

همواره تجهیزات حساس اتوماسیون را از تامین‌کنندگان معتبر و متخصص تهیه کنید تا از سلامت، ضمانت اصالت و پشتیبانی فنی کالا اطمینان داشته باشید.

📊 مقایسه فنی CPUهای محبوب S7-1200 برای انواع پروژه ها

تطبیق قابلیت‌های سخت‌افزاری پردازنده‌ها با نیازهای عملیاتی

برای جمع‌بندی معیارهای انتخابی پردازنده، داشتن نگاهی مقایسه‌ای به محبوب‌ترین گزینه‌های خانواده S7-1200 مسیر تصمیم‌گیری را هموارتر می‌سازد. سه مدل CPU 1212C، CPU 1214C و CPU 1215C بیشترین سهم را در پروژه‌های اتوماسیون کشور به خود اختصاص داده‌اند.

جدول زیر مقایسه‌ای همه‌جانبه میان مشخصات اصلی این سه مدل ارائه‌ می‌دهد:

پارامتر فنی CPU 1212C CPU 1214C CPU 1215C
ورودی/خروجی دیجیتال آنبرد 8DI / 6DQ 14DI / 10DQ 14DI / 10DQ
ورودی/خروجی آنالوگ آنبرد 2AI (0-10V) 2AI (0-10V) 2AI (0-10V) / 2AO (0-20mA)
حافظه کار (Work Memory) 75 KB 100 KB 125 KB
تعداد پورت PROFINET 1 پورت RJ45 1 پورت RJ45 2 پورت RJ45 (سوئیچ داخلی)
حداکثر ماژول SM قابل اتصال 2 ماژول 8 ماژول 8 ماژول
تعداد برد SB قابل نصب 1 عدد 1 عدد 1 عدد

تحلیل کاربردی بر اساس پروژه

اگر پروژه شما شامل یک ماشین بسته‌بندی کوچک با تعداد ورودی/خروجی محدود است و نیازی به خروجی آنالوگ ندارد، مدل CPU 1212C پاسخی اقتصادی و کافی است. اما اگر پروژه شامل یک خط مونتاژ اتوماتیک با کارت‌های متعدد سیگنال، خواندن دما و کنترلچند اینورتر باشد، مدل CPU 1214C استانداردترین انتخاب بازار است.

در نهایت، برای پروژه‌های پیچیده‌تر که نیاز به دو پورت مجزای شبکه برای ارتباط هم‌زمان با HMI و سیستم بالادستی SCADA دارند و نیازمند خروجی‌های آنالوگ مستقیم روی خود CPU هستند، مدل CPU 1215C بی‌تردید بهترین و حرفه‌ای‌ترین گزینه خواهد بود.

🛒 راهنمای کامل خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 از لاجیک کالا و نکات نصب

🛒 راهنمای کامل خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 از لاجیک کالا و نکات نصب

تجربه‌ای مطمئن در تأمین تجهیزات اصلی با لاجیک کالا

انتخاب صحیح تجهیزات اتوماسیون تنها نیمی از مسیر است؛ نیم دیگر و چه بسا مهم‌ترین بخش، تأمین قطعات اصلی، باکیفیت و با قیمت منصفانه است. مجموعه لاجیک کالا با درک دغدغه‌های مهندسان، پیمانکاران و صنعتگران حوزه اتوماسیون، بستری تخصصی جهت بررسی، مقایسه و خرید انواع تجهیزات صنعتی فراهم کرده است.

تمرکز اصلی لاجیک کالا بر ارائه قطعات اورجینال از برندهای پیشتاز جهان به‌ویژه زیمنس است. هدف ما صرفاً فروش تجهیزات نیست، بلکه با ارائه‌ی مشاوره تخصصی پیش از خرید، تحویل سریع و شفافیت در قیمت‌گذاری، تلاش می‌کنیم همراهی مطمئن در تمام مراحل پروژه شما باشیم.

مراحل نهایی سفارش و نکات نصب تابلو

برای سپری کردن موفقیت‌آمیز فاز نصب و راه‌اندازی پس از خرید پی ال سی زیمنس S7-1200، رعایت نکات زیر توصیه می‌شود:

  • نصب فیزیکی استاندارد: تجهیزات S7-1200 برای نصب روی ریل استاندارد DIN طراحی شده‌اند. از تهویه مناسب و رعایت فاصله حداقل 25 میلی‌متری از بالا و پایین CPU برای جریان هوا مطمئن شوید.
  • سیم‌کشی و اتصالات: استفاده از سرسیم‌های استاندارد و رعایت چیدمان کابل‌های قدرت و فرمان جهت جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی.
  • پشتیبانی و مشاوره: در صورت بروز هرگونه ابهام در انتخاب کد فنی مناسب، کارشناسان فنی در فروشگاه آنلاین لاجیک کالا آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی‌های لازم به شما عزیزان هستند.

با سفارش محصولات مورد نیاز خود از فروشگاه لاجیک کالا، می‌توانید با آسودگی خاطر از کیفیت و اصالت کالا، تمام تمرکز خود را بر برنامه‌نویسی و ارتقای کارایی خطوط تولید خود معطوف سازید.

شماره پرسش پاسخ
1 تفاوت اصلی CPU 1214C و CPU 1215C در چیست؟ مدل 1215C دارای دو پورت شبکه PROFINET، 2 خروجی آنالوگ آنبرد و حافظه بیشتری نسبت به مدل 1214C است.
2 آیا می‌توان بر روی CPU 1211C کارت توسعه SM نصب کرد؟ خیر، مدل 1211C امکان اتصال کارت‌های توسعه SM از سمت راست را ندارد و تنها از برد SB پشتیبانی می‌کند.
3 ماژول‌های CM در کدام سمت پردازنده S7-1200 نصب می‌شوند؟ ماژول‌های ارتباطی (CM) همواره در سمت چپ پردازنده اصلی قرار می‌گیرند.
4 حداکثر چند ماژول سیگنال (SM) می‌توان به CPU 1214C متصل کرد؟ به CPU 1214C می‌توان حداکثر 8 ماژول سیگنال (SM) متصل نمود.
5 خروجی‌های ترانزیستوری چه مزیتی نسبت به رله‌ای دارند؟ سرعت سوییچینگ بسیار بالا، عمر طولانی و قابلیت تولید پالس‌های سریع (PTO/PWM) برای کنترل سروو.
6 منظور از Signal Board (SB) چیست؟ بردی کوچک که روی بدنه جلویی CPU نصب شده و بدون افزایش ابعاد، ورودی/خروجی محدودی اضافه می‌کند.
7 چگونه اصالت کالا هنگام خرید پی ال سی زیمنس S7-1200 را بررسی کنیم؟ با بررسی تطابق شماره سریال جعبه و قطعه، چک کردن پلمپ کارخانه و خرید از فروشگاه‌های معتبر مانند لاجیک کالا.
8 آیا S7-1200 از پروتکل Modbus RTU پشتیبانی می‌کند؟ بله، با اضافه کردن ماژول ارتباط سریال CM 1241 RS485 امکان پیاده‌سازی Modbus RTU وجود دارد.
9 نرم‌افزار برنامه‌نویسی S7-1200 چیست؟ برنامه‌نویسی و پیکربندی این سری در محیط نرم‌افزاری یکپارچه STEP 7 / TIA Portal انجام می‌شود.
10 ولتاژ تغذیه استاندارد پی ال سی‌های S7-1200 چقدر است؟ تغذیه کارت‌ها و پردازنده ولتاژ 24 ولت مستقیم (24V DC) است (برخی مدل‌های AC نیز ورودی 220V دارند).

مطالب پیشنهادی